Wavecontrol SMP2 Emr Cihazı

Ürün Kodu: DMS03T002

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu – BTK tarafından onaylı emr cihazı markası olan Wavecontrol’ün SMP2 Elektromanyetik Radyasyon (EMR) Ölçümü Cihazı, ucuna yerleştirilen prob (probe) tarafından desteklenen frekans genişliğine göre herhangi bir kaynak tarafından üretilen bir elektromanyetik alanın şiddetini ölçebilmektedir.

Kategori: . Etiketler: , .

Wavecontrol SMP2 Emr cihazı ile GSM baz istasyonları, radyo ve televizyon vericileri, DECT sistemler, Wi-Fi sağlayıcılar ile bunların amplifikatörlerinin (repeater, amplifier) yaydığı dalgaların elektromanyetik alan şiddetini,dolayısı ile elektromanyetik radyasyon değerini ölçebilmektedir. Bütün bu ölçümleri, son derece hassas ve kesin bir şekilde yapabilen SMP, portatif olmasının ve ileri teknolojisinin de sayesinde kolay ve çabuk ölçüm yapmanıza olanak verir. Wavecontrol SMP2 ile yaptığınız EMR ölçümü sonuçlarını cihazın hafızasına kaydedebilir, daha sonra USB bağlantısı yoluyla incelemek üzere bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

Ayrıca İSG – iş sağlığı ve güvenliği mevzuatı kapsamında 2013/35/EU sayılı yönetmelik uyarınca ofislerde ve sanayi tesislerinde çalışma ortamlarında personelin maruz kaldığı elektromanyetik radyasyon seviyesini ölçülmesi gerekmektedir. ICNIRP limit değerleri ile ortam değerinin kıyaslanması ve çalışma ortamındaki elektromanyetik alan şiddet değerinin ICNIRP limit değerlerinin altında olmasının sağlanması işverenin sorumluluğundadır. Wavecontrol SMP2 emr cihazı ile İSG kapsamındaki elektrik alan ölçümü ve manyetik alan ölçümlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Aşağıdaki bağlantı ile Wavecontrol SMP2 elektromanyetik alan şiddeti ölçüm cihazı (emr cihazı) teknik özelliklerini görüntüleyebilirsiniz.

pdf-button-50x50 Wavecontrol SMP2 Emr cihazı teknik özellikleri